Relacja z Integracyjnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym – Gdańsk 2022

14 gru 2022

W ostatni weekend listopada Uniwersytet Gdańsk, już po raz trzeci, był gospodarzem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym. Tym razem gościliśmy niespełna 80 zawodników z 21 ośrodków akademickich z całej Polski. Tenis stołowy, z roku na rok, zwiększa swój zasięg i popularność wśród studentów z  niepełnosprawnościami.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że miłośnicy rakietki i piłeczki mieli możliwość rywalizować w tak szczególnym miejscu jakim jest Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby. Obiekt robi wrażenie, a duch tego miejsca powoduje, że każdy chce się stać najlepszą wersją samego siebie.

Jednak najważniejszym celem Integracyjnych Mistrzostw Polski jest radość z bycia razem oraz z podejmowania wspólnej aktywności, dzięki której łatwiej znikają wszelkie bariery.

IMP AZS w tenisie stołowym według Dominiki Hoft z UAM Poznań to “Cudowna IMPreza, ogarnięta do perfekcji “, a Grzegorz Kapitan z AZS ANS Leszno wspomina, że to była “Fantastyczna impreza, brawa i szacunek dla organizatorów”. Natomiast Mikołaj Ziemkiewicz z AZS UG podsumował “IMP to wspólnota różnych ludzi zjednoczonych przez sport” .

Dlatego zachęcamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami: sięgajcie po sport, bo to piękna przygoda.

W podsumowaniu sportowym tytuł najlepszej drużyny obronił zeszłorocznych mistrz AZS UAM Poznań. Srebro wywalczył AZS Politechniki Poznańskiej, a brąz trafił do AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nasza drużyna AZS UG uplasowała się na dobrym 8 miejscu spośród 21 uczelni.

W rywalizacji indywidualnej swój mistrzowski tytuł obroniła nasza zawodniczka AZS UG Justyna Kamińska. Natomiast pozostali nasi reprezentanci zajmowali odpowiednio w swoich klasach sportowych: Marta Winter 7 miejsce, a Agnieszka Pukszta i Mikołaj Ziemkiewicz 8 miejsce.

Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników.

mgr Małgorzata Aftańska

Trenerka Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami AZS UG