Medale i Puchar drużynowy dla sekcji SON AZS UG w pływaniu

17 maja 2024

W dniach 10-12.05.2024 r. na obiektach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w pływaniu. Do Wielkopolski zjechali się reprezentanci 21 ośrodków akademickich z całej Polski. Nie mogło zabraknąć i tym razem studentek i studentów z niepełnosprawnościami z naszej ALMA MATER.

Całoroczny wysiłek treningów w wodzie przyniósł upragnione rekordy życiowe oraz idące za tym medale.

Nasza 8 osobowa drużyna #nieUGiętych zdobyła łącznie 8 medali:

2 x złoto – Magdalena Kokot- Rybińska  (25m i 50m styl dowolny)

2 x srebro – Justyna Kamińska (25m i 50m styl dowolny)

2 x srebro – Daniela Walkowska (25m i 50m styl  dowolny)

1x srebro – Martyna Wiszowata  (50m styl grzbietowy)

1 x brąz – Alicja Hawryśko (100m Open- styl dowolny)

Do sztafet 4x 25m oraz 4x 50m dołączyli Marta Winter, Mikołaj Ziemkiewicz oraz Marcin Biernacki.

W końcowej rywalizacji drużynowej uplasowaliśmy się na drugim miejscu w Polsce.  To nasz największy i najcenniejszy dotychczas sukces w historii sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami AZS UG.

Do sekcji trwa stały nabór- zachęcamy do dołączenia.

Trenerka: mgr Małgorzata Aftańska

Treningi:          Wtorek 18:00 – 19:30  sporty drużynowe, sala ul. Kładki 24

Środa   16:00 – 16:40 pływalnia Alchemia

Czwartek 18:30 – 20:00 siłownia na WPiA ul. Bażyńskiego 6

Cała drużyna UG na tle banneru Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w pływaniu. 8 zawodników oraz trenerka, w koszulkach reprezentacyjnych- Uniwersytet Gdański, stoją w dwóch rzędach, Jedna z tych szczęśliwych i dumnych osób trzyma puchar.