Dobry start zawodników sekcji SON UG we Wrocławiu

25 maja 2021

W miniony weekend odbyły się  Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Strzelectwie Sportowym we Wrocławiu.

Jak relacjonuje trenerka sekcji Osób z Niepełnosprawnościami UG – Małgorzata Aftańska – Było wyśmienicie!!! Wyjazd był bardzo udany. Wszystkich konkurencji strzeleckich w kategorii mężczyzn było 4. Nasi zawodnicy spisali się na medal.  Mikołaj Ziemkiewicz, mimo że nie zdobył trofeum, to jednak jego zaangażowanie na treningach i determinacja sportowa podczas samych zawodów, były na poziomie mistrzowskim. W jednej z konkurencji- dwuboju strzeleckim dźwiękowym,  Mikołaj Ziemkiewicz uplasował się na czwartym miejscu, z sumą 371 pkt.  Do podium zabrakło mu tylko 1 punktu!

Natomiast Kamil Latos, który dołączył na zawody w ostatniej chwili, wywalczył dla UG srebrny medal w konkurencji- karabin maszynowy 10m stojąc, mężczyzn.

Jak podkreśla trenerka, Małgorzata Aftańska: „Jestem niezmiernie dumna z naszych zawodników. Jest to dobry początek startów naszej sekcji SOzN AZS UG w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS.”