Asystenci dydaktyczni poszukiwani

23 wrz 2024

Asystenci dydaktyczni poszukiwani

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnością otwiera nabór na asystentów dydaktycznych wśród studentów i doktorantów wszystkich lat na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Zadaniem asystenta dydaktycznego jest wspieranie studenta z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami w czynnościach związanych z procesem kształcenia, a także funkcjonowania na Uczelni.

Asystentem dydaktycznym może zostać każdy, kto jest otwarty na nowe doświadczenia i lubi pomagać innym osobom.

Czym zajmuje się asystent dydaktyczny?

• sporządzaniem notatek podczas zajęć;
  • pomocą w zdobywaniu materiałów z zajęć;
  • pomocą w odczytywaniu treści z materiałów/prezentacji;
  • pomocą w przemieszczaniu się podczas zajęć w Uczelni i poza nią;
  • pomocą w edytowaniu treści elektronicznych (np. obsługa programu WORD);
  • pomocą w przeglądaniu publikacji;
  • pomocą w przygotowywaniu się do zajęć, kolokwiów/egzaminów;

Wsparcie asystenta dydaktycznego każdorazowo jest określane indywidualnie w zależności do sytuacji i potrzeb studenta z niepełnosprawnością.

Co zyskuje student/doktorant będąc asystentem dydaktycznym?

• wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia podpisanej z Uniwersytetem Gdańskim;
  • szkolenia z zakresu wspierania osób z niepełnosprawnościami;
  • możliwość poznania nowych, ciekawych osób i perspektywę poszerzania kontaktów interpersonalnych.

Jeśli jesteś studentem/doktorantem UG i zainteresowała Cię nasza oferta, zgłoś się do Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością.

ul. Bażyńskiego 1A pok. 118, e-mail: justyna.rogowska@ug.edu.pl

Rysunek przedstawia dwie animowane uśmiechające się postacie trzymające laptopa i zaliczony test